دومین جشنواره زعفران در زرند برگزار شد

 

دومین جشنواره زعفران در زرند برگزار شد

خبرگزاری تسنیم: دومین جشنواره زعفران در شهرستان زرند و دهستان‌های دشتخاک و سربنان با حضور معاون استاندار، فرماندار زرند و نماینده مردم شهرستان‌های زرند وکوهبنان در مجلس شورای اسلامی در دهستان دشتخاک برگزار شد.  

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، در دومین جشنواره زعفران که در دهستان دشتخاک برگزار شد، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمان اظهار کرد: زعفران یکی از مهمترین محصولات استراتژیک کشاورزی ایران است.

کریم مهرشاد با قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم، بر آموزش هر چه بیشتر به کشاورزان تأکید کرد.

وی تصریح کرد: جهاد کشاورزی باید سعی کند روش‌های کاشت، داشت و برداشت را به کشاورزان آموزش دهد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمان گفت: کشاورزان سعی کنند روش‌های سنتی را کنار گذاشته و با استفاده از روش‌های نوین در کشاورزی، تولید را افزایش دهند.

فرماندار زرند نیز گفت: 170 هکتار از زمین‌های مناطق دشتخاک، سربنان و حتکن از توابع شهرستان زرند زیر کشت زعفران قرار دارد.

رضا کرمی با تاکید بر حمایت دولت از بخش کشاورزی، افزود: زعفران محصولی استراتژیک، دارای ارزش افزوده بالا و کالایی صادراتی با امکان ارزآوری چشمگیر است.

وی با تاکید بر ترغیب سایر کشاورزان به کشت زعفران، تصریح کرد: آب و هوای منطقه زرند برای کشت این گیاه ارزشمند بسیار مناسب است و این شهرستان قابلیت‌ها و ظرفیت‌های طبیعی بسیاری در حوزه محصول استراتژیک زعفران دارد.

فرماندار زرند خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری جشنواره زعفران، شناسایی و معرفی این محصول ارزشمند به سایر شهرستان‌ها و استان‌ها است.

منبع خبر:

فریما |   1393/01/27 09:20:54   |
0     0
سلام مطلی خیلی جالبی بود.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
دیدگاه کاربران